Nimet Özlem Türkcan

Kıdemli Danışman

Nimet Özlem Türkcan, 2005 yılında Marmara Üniversitesi Ekonometri bölümünden mezun olmuştur. Marmara Üniversitesi İstatistik bölümünde yüksek lisans eğitimine devam eden Türkcan, üniversite eğitimini sürdürürken çalışma hayatının da içinde yer almak istemiş ve Garanti Bankasında Müşteri Temsilcisi olarak iş yaşamına başlamıştır.

Nimet Özlem Türkcan, Garanti Bankası Çağrı Merkezi'nde Inbound Müşteri Temsilcisi olarak başlamış olduğu görevindeki başarıları nedeniyle Inbound Satış Müşteri Temsilcisi ve sonrasında Stratejik Destek ve Planlama Asistanı olarak kariyerinde ilerlemiştir. Planlama ve raporlama konusundaki başarıları nedeniyle Müşteri Memnuniyeti Raporlama Yetkilisi ve Stratejik Destek ve Planlama Yetkilisi olarak kariyerine devam etmiştir.

Stratejik Destek ve Planlama ekibinin yöneticiliğini yaptığı dönemde Nimet Özlem Türkcan, ekibiyle birlikte Çağrı Merkezi hizmet kalitesinin ölçümlenmesi, değerlendirilmesi, MT performanslarının aylık olarak ölçümlenmesi, yeni rapor ihtiyaçlarının belirlenmesi ve oluşturulması, mevcut raporların revize edilmesini sağlamıştır. Ekip yönetimi, motivasyonu ve gelişimi konusunda da uzmanlaşan Türkcan, aynı dönem içerisinde “Şube Çağrıları” projesinin, çağrı merkezi süreçlerine başarı ile entegre edilmesini ve raporlamalarının oluşturulmasını sağlamıştır. Beş buçuk yıl boyunca Garanti Bankası’ndaki başarılı çalışmaları nedeniyle 2 kere “SPOT Başarı” ödülünü almıştır.

Kariyerine Avon Kozmetik Ürünleri’nde devam eden Nimet Özlem Türkcan, Müşteri Hizmetleri Departmanı’nda, Planlama ve Raporlama Uzmanı olarak 1,5 yıl çalışmıştır. Görev süresi boyunca Müşteri Hizmetleri Departmanı’na ait tüm rapor ihtiyaçlarının belirlenmesi ve oluşturulması, Contact Center Planlamalarının yapılması, outsource firmaya planlama/raporlama konusunda tüm desteğin sağlanması, bütçenin oluşturulması ve takip edilmesi, verimliliğin artırılması için var olan raporların revize edilmesi aynı zamanda Müşteri Hizmetleri Departmanı’nı içeren tüm projelerde analizlerin yapılabilmesi için destek sağlamıştır.

Nimet Özlem Türkcan 2013 Aralık itibarıyla UNIQ Eğitim ve Danışmanlık bünyesinde Danışman olarak görev yapmaya başlamıştır ve Kıdemli Danışman olarak görevine devam etmektedir.