Robotik Süreç Otomasyonu / Robotik Masaüstü Otomasyonu

Robotik Süreç Otomasyonu/Robotik Masaüstü Otomasyonu

RPA ve RDA çözümümüzle kurumlara sunduğumuz robotik süreç otomasyonu yetenekleri ile iş kurallarıyla yürütülen tüm süreçleri ve işlemleri otomatikleştiriyoruz. İnsan kaynağının daha verimli kullanıldığı ve maliyetlerin azaltıldığı senaryolar öneriyoruz.

Kurumların dijital dönüşüm yolculuğunu hızlandıran çözümlerimizden RPA, analizlerden destek alarak karmaşık süreçleri otomatikleştiriyor, hataların önüne geçiyor, yorulmadan 7/24 verimli hizmet sunuyor. RDA ise masa üstü iş süreçlerini otomatik hale getirerek çalışanların iş hızını ve verimini artırıyor. Böylece çalışanlar müşterilere daha dikkatli odaklanabiliyor.

RPA ve RDA çözümlerimizin detayları için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

RPA (Robotik Süreç Otomasyonu)

RPA’de robotlar, bir çalışanın günlük işlerinde kullandığı uygulamaları tıpkı o çalışan kullanıyormuş gibi çalıştırıyor, tekrarlayan işleri otomatize ediyor. Robotlar, çeşitli tekrarlayan görevleri yapmak için diğer sistemlerle iletişim kuruyor, yanıtları tetikliyor ve işlemleri gerçekleştiriyor. RPA robotları, insan kullanıcının yaptığı işlemleri önceden belirlenmiş senaryolara göre taklit ediyor.

Dijital dönüşümün önemli bir parçası olan RPA’in etkin ve verimli çalışabilmesi için mevcut süreçlerin derinlemesine analiz edilmesi ve doğru tasarlanması gerekiyor. Bazı RPA projelerinde mevcut süreçlerin tekrar analiz edilerek optimize edildiğinde RPA projeleri çok daha verimli çıktılar üretiyor. Etkin ve doğru tasarlanan bir RPA projesi, verimliliği artırıp maliyet avantajı sağlamanın yanında şu faydaları sunuyor:

•    Süreçlerin hızlanması
•    Hata olasılığının sıfıra inmesi
•    İnsan kaynağının verimli kullanılması
•    7 gün 24 saat çalışması
•    Operasyonel verimliliğin artması
•    Çalışanların katma değeri daha yüksek işlere odaklanması

RDA (Robotik Masaüstü Otomasyonu)

Müşteri Hizmetleri Temsilcileri, müşteriyle her etkileşime girdiğinde, kimi zaman birbiriyle entegre olmayan, sayıca çok fazla olan ve verimliliği düşüren uygulamalar kullanmak ve bunlar arasında gezinmek ve hata yapmadan süreçleri tamamlamak durumunda kalabiliyor.

Bu esnada dikkati dağılan temsilciler müşteri verilerini girmek ve incelemek için onlarca ekran arasında geçiş yaparken zaman harcayabiliyor. Temsilcilerin hata yapma olasılıkları artarken müşterinin bekleme süresi uzayabiliyor.

RDA için kullanılan robot yazılımlar, belirlenen kural ve senaryolara göre iş süreçlerini otomatik hale getiriyor. Bu robotlar, çalışanların günlük aktiviteleri sırasında tekrarlayan süreçleri otomatize etmeye, hataları ortadan kaldırmaya, bu sırada kullanıcının başka işler yapmasına olanak sağlıyor. Kullanılan yazılımlar kullanıcının bilgisayarına yükleniyor ve kullanıcının gün içinde yaptığı işlemler otomatize edilerek hızlanıyor, hata yapma olasılığı sıfıra iniyor.